رسانه‌های بیگانه، قرائتی با تحلیل گفتمان؛ (کتاب اول)

0
166

معرفی کتاب رسانه‌های بیگانه، قرائتی با تحلیل گفتمان؛ کتاب اول

رسانه‌های بیگانه، قرائتی با تحلیل گفتمان؛ کتاب اول از مجموعه تحلیل گفتمان رسانه‌های جهان نوشته دکتر حسن بشیر است که در انتشارات سیمای شرق به چاپ رسیده است.

تحلیل گفتمان رسانه‌ها علمی بین‌رشته‌ای است که می‌تواند در شناخت اهداف رسانه‌ای نقش موثری داشته باشد. تحلیل گفتمان رسانه‌ای نه‌تنها امری پیچیده است بلکه به تخصص‌های ویژه‌ای نیز نیاز دارد. از جامعه‌شناسی گرفته تا سیاست، از اقتصاد تا تکنینک‌های جرنگ نرم از مردم‌شناسی تا علوم ارتباطات و…

تحلیل گفتمان رسانه‌ها نه‌تنها کشف معناهای آشکار، هژمونیک تحت اللفظی و نیز معناهای غیر آشکار و ضمنی موجود در متن است، بلکه فراتر از آن تلاشی برای کشف ناگفته‌ها است. ناگفته‌ها، گفته‌هایی فراتر از متن است که بدون متن نیز نمی‌توانند مورد مکاشفه قرارگیرند.

آنچه در این کتاب مطرح می‌شود تحلیل گفتمان رسانه‌های خارجی است در مورد موضوعات روز که سوی دکتر حسن بشیر استاد ارتباطات بین‌الملل در شماره‌های مختلف ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شده است. او در این نوشته‌ها تلاش کرده متناسب با موضوعات روز، تحلیل نسبتا جامعی از گفتمان‌های موجود رسانه‌های خارجی درخصوص آن موضوعات ارائه دهد که بی‌تردید الگویی مناسب برای علاقه‌مندان به مباحث تحلیل گفتمانی خواهد بود.

تلفن تماس برای تهیه کتاب: 88356436-021

لینک دانلود: www.taaghche.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید