دکتر بشیر در نشست رونمایی از کتاب «پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا»
از مهم ترین مزایای کتاب پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا، توجه به پیامدهای مثبت کرونا در کنار پیامدهای منفی کرونا است

0
225

دکتر بشیر در نشست رونمایی از کتاب «پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا»
از مهم ترین مزایای کتاب پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا، توجه به پیامدهای مثبت کرونا در کنار پیامدهای منفی کرونا است
این کتاب دارای پنج بخش شامل مقالات فارسی، فرانسوی، انگلیسی و ترکی استانبولی و نیز گزارشی از ۷۳ پیش‌نشست برگزارشده در این همایش است.

به گزارش خبرگزاری دانا دکتر حسن بشیر عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام در نشست «پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا»«پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا» که صبح امروز به صورت مجازی و به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد، با تقدیر از جمع آوری کنندگان این کتاب گفت از مزایای این کتاب جامعیت آن و پرداختن به جوانب مختلف پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا است.

وی ادامه داد تنوع مباحث در زبان های مختلف آن هم در سطح مقالات علمی و پژوهشی، از دیگر ویژگی های مثبت این کتاب است.

بشیر افزود یکی از مهم ترین مزایای کتب پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا توجه به پیامدهای مثبت کرونا در کنار پیامدهای منفی و هم چنین پیشنهادهای مفید برای پیشرفت کشور در شرایط کرونا است.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام ادامه داد کتاب دارای پنج بخش شامل مقالات فارسی، فرانسوی، انگلیسی و ترکی استانبولی و نیز گزارشی از ۷۳ پیش‌نشست برگزارشده در این همایش است.

بشیر گفت در تحلیل محتوا دو نکته اهمیت دارد، یکی تعیین جهت گیری با استفاده از واژگان کلیدی و دیگری تعیین نقاط تمرکز با استخراج مفاهیم کلیدی است.

وی ادامه داد در فصل اول کتاب به گردشگری، کرونا و فضای مجازی توجه بیشتری شده است و تأثیرات کرونا بر گردشگری همسو با بخش های گردشگری توجه شده است. در بخش دوم کتاب به آسیبه ای مجازی در شرایط کرونا توجه شده است و بخش سوم کتاب در حوزه هنر، صنایع فرهنگی و فضای مجازی مقالاتی دارد.

بشیر در ادامه در باره فصل چهارم و پنجم کتاب گفت توجه به اقتصاد نشر و فضای مجازی در نشر از نکات برجسته این کتاب است.

دکتر بشیر در پایان گفت در این کتاب در ۷ حوزه به پیامدهای مثبت اجتماعی و فرهنگی کرونا توجه شده است؛ زنده سازی و بازتعریف فطری و فلسفی خلقت و زندگی، تدبیر اندیشی برای حوزه های هنری، فرصت استراتژیک برای تحول، ایجاد فرصت برای تحکیم و وحدت و هم بستگی و نگاه مثبت به بحران ها، به کارگیری بهینه فضای مجازی، تقویت مقابله با تهدیدها و گردآوری و ثبت خاطرات این ۷ حوزه مهم هستند.

در این نشست هم چنین مجموعه مقالات همایش پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا رونمایی شد. این کتاب دستاورد همایش بین‌المللی پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا بر حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع فرهنگی خلاق و هنرهای سنتی است که بهمن ۱۳۹۹ از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شده است.

کتاب «مجموعه مقالات همایش پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا» در ۱۰۴۶ صفحه به کوشش علیرضا حسن‌زاده و مصطفی اسدزاده به‌صورت مشترک از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر وارتباطات و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شده است.

گزارش از امیر محمد کلانتری

http://danakhabar.com/fa/news/1276941 انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید